IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Největší světový veletrh spotřební elektroniky v Las Vegas: 3D televize atd.

Email Tisk PDF

monitorysmNejvětší veletrh spotřební elektroniky na světě Consumer Electronics Show (CES) začal dnes v Las Vegas. Z hlediska technologií pro domácnost jsou asi z nejvýznamnějších prezentace třírozměrných televizí. Po roce od prvního uvedení této technologie na loňském ročníku CES se 3D televizory začínají stávat realitou. Jedním z nejaktivnějších je Samsung, který nyní v Las Vegas uvedl nový kompletní systém třírozměrného domácího kina přenášející systém kina IMAX do obýváku. Současně manažeři Samsungu vybaveni speciálními 3D brýlemi představili kompletní řadu třírozměrných televizorů: 3D LED, LCD i plazmových obrazovek.

Jeden z modelů obrazovek z diod LED je dle prezentace Samsungu nejtenčím na světě, obrazovka je tlustá asi jako tužka (viz níže uvedené video). Vedle nových 3D obrazovek uvedl Samsung 3D Blue-ray přehrávač. A oznámil mj. spolupráci s partnerem pro tvorbu 3D obsahu studiem DreamWorks Animation, které vyrobilo řadu animovaných velkofilmů jako Shrek, Madagaskar a další.

Záznam části konference Samsungu:
samsung3Dtv

Foto: Manažeři Samsungu vybaveni speciálními 3D brýlemi uvádějí 3D televize
(printscreen YouTube)


monitory

Foto: 3D televize na stánku Samsungu, CES 2010, Las Vegas, USA


V obasti 3D video obsahu oznámili tři světoví leadeři v oboru Discovery Communications, Sony Corporation and IMAX Corporation – vytvoření joint venture s cílem vyvinout první 24/7 3D televizní síť v USA. Na rozvoji 3D videa se soustředí i další světoví výrobci v čele s firmami Motorola, Harmonic, dicas, NetLogic, MainConcept a TDVision.

Dalším lightmotivem veletrhu je propojení televize s internetem, které se stává standardem pro všechny přední výrobce televizí. A internet hraje již nenahraditelnou roli téměř ve všem, inteligentní domácnost nevyjímaje. Ta je jím kompletně provázaná v řadě řešení uváděných na veletrhu. Tímto směrem se vydal i gigant Yahoo! s projektem zavedení internetu do obýváků (tedy televizorů) na celém světě.

2 x CBS News:

3Dbryle

Foto: 3D brýle z reportáže CBS News
(printscreen YouTube)


hala

Foto: CES 2010, Las Vegas, USA


ceoCES

Foto: Šéf CEA Gary Shapiro zahajuje veletrh CEA 2010


Steve Ballmer

Jedním z předních řečníků byl v předvečer zahájení CES 2010 šéf Microsoftu Steve Ballmer

Consumer Electronics Show (CES) je největší světový veletrh spotřební elektroniky. Každoročně se pořádá v Las Vegas již od roku 1967. Jedná se o místo, kde se zpravidla objevují novinky, které se budou daný rok prodávat na světovém trhu.

Zdroj a další informace:

www.cesweb.org

news.google.cz/news

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Titul DŮM ROKU 2010 vyhrál rodinný dům CANABA Trend

1267190534_TrendsmV soutěži o titul DŮM ROKU 2010 zvítězil rodinný dům CANABA Trend. O vítězích ankety hlasovali formou SMS čtenáři časopisu Můj dům a anketa tak byla rozsáhlým průzkumem architektonického vkusu české veřejnosti. Trend zaujal i odbornou porotu z řad architektů a díky tomu se stal absolutním vítězem celé soutěže.