IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Biokrby pro sváteční atmosféru i teplo

Email Tisk PDF

ohen2smDalší inspirací pro sváteční dny z podzimního pražského veletrhu FOR ARCH 2009 jsou krby na speciální bioalkohol hořící živým žlutým plamenem bez kouře a škodlivých spalin. Není potřeba komín, dřevo, nevznikají žádné jedovaté zplodiny, jiskry ani saze. Ale zároveň domov proteplí výkonem cca 2 - 3 kW, což by mělo stačit na vyhřátí jedné místnosti.

Biokrby prezentovala slovenská společnost Biokamin EU s.r.o. jako novou generaci živého ohně. Krby  jsou dle výrobce po vybalení a postavení okamžitě použitelné. Stačí je jen zapálit krbovým zapalovačem a lze si vychutnávat otevřený oheň a příjemné teplo. ohen2Výrobce uvádí, že není třeba se obávat zplodin hoření, neboť výsledkem hoření bioalkoholu je pouze CO2 a H2O, neboli kysličník uhličitý a voda, tedy to, co vydechuje člověk při dýchání. Pro porovnání - vyprodukované množství CO2 má být asi takové, jaké vyprodukují dva hořáky v kuchyňském plynovém vařiči. Při hoření nevzniká žádný zápach a umístěním aromatické misky s vůní na krb navíc lze v bytě vytvořit jakoukoli vůni.


Výrobce uvádí, že spotřeba bioalkoholu je: 1 litr hoří cca 3 - 6 hodin (záleží na typu a nastavení hořáku). Při optimálním nastavení hořáku by hodina hoření měla stát asi 13 Kč. Výrobce má řadu designů v nejrůznějších barvách a to krby klasicky zabudované ve zdi nabo v rohu, krby samostatně stojící a všelijaké stojany s ohni, či louče. Nabízí také výrobu krbu jakéhokoli designu dle přání zákazníka, měl by stačit třeba jen obrázek naskenovaný z časopisu, stažený z internetu nebo vlastní zákazníkův nákres.

Krby stojí několik desítek tisíc Kč. Ty nejmenší dekorace s ohněm jsou od cca 5000 Kč, až po ty největší krby kolem 100.000 Kč. Firma Biokamin z Bratislavy je prodává i po internetu v online obchodě na svých stránkách.

Stránky výrobce: www.design-biokrby.sk

ohen3

Biokrby na veletrhu Forarch 2009 v Praze

(© IT Dům)

 

ohen

Biooheň na veletrhu Forarch 2009 v Praze

(© IT Dům)AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #2 height enhancing 2017-06-01 09:30
Glad to be one of many visitants on this awesome internet site :
D.

My site ... height
enhancing: http://incandescentpow7.jimdo.com/2016/02/25/alleviating-leg-length-imbalances-with-shoe-lifts/
 
 
0 #1 bling iphone cases 2014-05-22 05:56
I'm really inspired with your writing abilities as smartly as with the
layout for your weblog. Is this a paid topic
or did you modify it your self? Either way keep up the
excellent quality writing, it's rare to peer a great weblog
like this one today..
 

Newsflash

Konference Inteligentní digitální domácnost 2011: inteligentní dům už není budoucnost, ale realita

siemens-smLetošní konference Inteligentní digitální domácnost 2011 na veletrhu FOR ARCH v Praze se po letech nenesla příliš v duchu předpovídání budoucnosti, ale byla víc o prezentaci jednotlivých firem, které mají za sebou více či méně konkrétních realizací inteligentních domů na různých úrovních a za různé ceny. Odborníci se v přednáškách shodovali v tom, že trh inteligentních domů existuje a že ho čeká velký růst. Potřeba vysvětlovat veřejnosti praktické výhody chytrých domů, tedy evangelizovat, byla dalším styčným bodem ve všech vystoupeních konference, kterou dnes pořádal časopis Sdělovací technika a jejímž mediálním partnerem byl i náš magazín IT Dům.