IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Inspirace pro sváteční design: světelná páska

Email Tisk PDF

DSCN9506smPro nynější sváteční dny může být inspirativní jedna z nových technologií: světelná páska. Může se používat jako dekorace v interiérech i v exteriérech a také jako noční osvětlení chodeb a podobně. Na letošním veletrhu FOR ARCH prezentovala technologii americká značka Light Tape®. Podle českého dovozce firmy Maxistore z Prahy je to nejtenčí, nejdelší a nejjasnější elektroluminiscenční světlo na světě.

Light Tape® lze dle dokumentace ohýbat v radiusu 2mm, lze použít v interiéru i venku, dokonce blízko vody. Je vhodný pro bezpečnostní označení tmavých prostor, únikové cesty či zvýraznění loga a upoutání pozornosti. Může vytvořit žádanou atmosféru a zdůrazní prostor.

Materiál lze řezat do jakýchkoliv tvarů, je dostupný jako páska v rolích nebo jako panely různých velikostí dle přání zákazníka (např. A4). Light Tape® se vyrábí v maximální délce 100m, šíře od 6,35mm do 610mm při tloušťce 3mm. Široká škála barev je zajištěna přidáním barviv do dvou základních barev (modrá a zelená) nebo použitím filtru přes světelný povrch. Také barva může odpovídat zákaznickým specifikacím.

Cena pásky začíná dle ceníku dovozce kolem 700 Kč bez DPH za běžný metr.

Reportážní snímky ze stánku Light Tape® na veletrhu FOR ARCH 2009:

09-light-tape

DSCN9504s

Detail pásky Light Tape®:

DSCN9506s

Ukázka užití pásky Light Tape® na oděvu:

DSCN9505s

Ukázka využítí světelné pásky v exteriérech:

Ukázka využítí světelné pásky v interiérech:

Světelnou pásku lze využít i jinde. Lze s ní zvýraznit oděv např. pro policisty nebo malé školáky, aby byli lépe vidět v silničním provozu. Nebo je využitelná při různých sportovních show jako třeba v následujícím videu:

Zdroj a více informací:

www.lighttape.cz

www.lighttape.com

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Nové funkce systému Synco living společnosti Siemens – odečet údajů o spotřebě energií a vody

siemensSpolečnost Siemens rozšířila funkční vybavení systému Synco living pro automatizaci domácnosti o nové funkce. K dispozici jsou dvě nové „bytové centrály“ s typovým označením QAX903 a QAX913, které kromě inteligentního řízení soustav vytápění, větrání a klimatizace, resp. ovládání osvětlení, rolet a žaluzií nyní navíc umožňují odečítat údaje o spotřebě energií a vody. Se systémem Synco living tak lze snížit spotřebu energie v bytech a rodinných domech až o 30 %, aniž by byl ovlivněn komfort domácího prostředí.