IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Inteligentní dům od Schneider Electric na veletrhu Aqua-therm 2009

Email Tisk PDF

foto_2_aquathermsmÚsporné pohodlí. Tato dvě slova mají vystihovat systém inteligentní elektroinstalace KNX od společnosti Schneider Electric, který je k vidění také na veletrhu Aqua-therm tento týden do soboty 28.listopadu 2009 v Praze Letňanech.

Společnost Schneider Electric, která je dodavatelem řešení pro komplexní automatizaci budov, založených na tzv. inteligentních technologiích, vydala ke své expozici zprávu, v níž zdůrazňuje, že systém KNX dovoluje řídit provoz budovy či domácnosti jednoduše, bezpečně, s maximálním komfortem a hlavně levněji. „Pokud například chceme vytvořit příjemnou atmosféru při večerním posezení s přáteli, dokážeme to stiskem jediného tlačítka na dálkovém ovládači. Jedinou operací tak nastavíme příjemnou intenzitu osvětlení, zatáhneme žaluzie, určíme požadovanou teplotu v místnosti a zvolíme oblíbenou hudbu,“ vysvětluje základní funkci systému KNX Jana Kaňovská ze společnosti Schneider Electric.

foto_1_aquatherms

Systém KNX automaticky nastavuje osvětlení podle požadavků uživatelů. Stará se o ochranu proti nadměrnému slunečnímu svitu nebo bouřkám pomocí řízení stínicí techniky (žaluzie, rolety apod.), které reagují na signály z čidel osvětlení a větru. Individuálně řídí teplotu v jednotlivých místnostech. Automaticky tlumí vytápění během noci a v případě, že jsou okna otevřena, ho zastaví úplně. To samozřejmě podle ní umožňuje výrazně snížit náklady na topení, a to až o 30 procent.

foto_2_aquatherms

Centrální vypínač u vstupních dveří, reprezentovaný například stylovou řadou Unica, umožňuje při odchodu z domu odpojit všechny vybrané zátěže. Naopak při delší nepřítomnosti, třeba dovolené, spouští KNX funkce, které vytváří dojem lidské přítomnosti v domě. Veškeré zařízení v budově lze ovládat také prostřednictvím vzdáleného přístupu, pomocí PC, PDA nebo uživateli oblíbené dotykové obrazovky. „KNX je navíc velmi flexibilní. I po několika letech je možné přizpůsobit elektroinstalaci novým požadavkům, doplnit systém o další prvky, a to vše bez nutnosti sekání zdí, “ dodává Jana Kaňovská.

foto_3_aquatherms

Na veletrhu Aqua-therm v Praze Letňanech (24. - 28.11., hala 3, stánek 307) předvádí společnost Schneider Electric i další produkty pro inteligentní domácnosti jako je například Unica AirLink - technologie, která pro dálkové ovládání elektrických přístrojů využívá rádiový signál. K vidění jsou také tradiční vypínače a zásuvky Unica, včetně nejnovější řady Quadro. Produkty včetně cen je možné zhlédnout i na internetových stránkách www.vypinac.cz.

Viz: www.schneider-electric.cz

O výstavě Aqua-therm v Kalendáři na našem webu IT Dům: Aqua-therm

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

FOR ELEKTRO 2012: Inteligentní domácnost bude letos žhavé téma

forelektroV tzv. inteligentní domácnosti není pro obyvatele problém ovládat topení nebo klimatizaci telefonem, přepínat televizní kanály nebo pustit pračku pomocí tabletu či na dálku zalít zahradu při parném počasí. Dálkově ovládané spotřebiče a vybavení domácnosti budou jedním ze žhavých témat letošního veletrhu FOR ELEKTRO. Ten se uskuteční 18. – 22. 9. 2012 v prostorách PVA EXPO PRAHA v Letňanech jako souběžná akce s veletrhem FOR ARCH.